Kuş biti - Haşere İlaçlama


Kategori : Yürüyen Haşereler

Yazar : Tamiş İlaçlama - Okunma Sayisi : 2285

Kanarya ve muhabbet kuşu gibi evlerde yaygın olarak beslenen kafes kuşlarındaki bit problemi, kuştaki sürekli kaşınma ihtiyacıyla kendini belli eder. Kanla beslenen türler söz konusu olduğunda kuş karşı konulması mümkün olmayan kaşıntı hissi yüzünden kendi bedenine zarar verebilir ve açık yaralar oluşmasına neden olabilir [ Böcek ilaçlama ].

Kaşıntıyla ortaya çıkan bu yaraların da hızla enfeksiyon kapabilmektedir. Yakın ve kapsamlı bir inceleme yapmak, kuştaki bitlenme sorunun kısa sürede fark edilmesini sağlayacaktır. Sürekli kaşınan kuşunuzu elinize aldığınızda, tüylerinin arasını açmanızla birlikte koyu renkli noktalar görürseniz bit sorunu var demektir. Bu durumda, kuş biti sorununu çözmek için hemen tamiş ilaçlamayı arayabilirsiniz [ Haşere İlaçlama ].

 
Kuşlar için en büyük zararlılardan olan bitler, özellikle kanat altlarında ve ense tüylerinin diplerinde görülür. Kuş alındığında zaten üzerinde bit olabileceği gibi, dışardan veya kafese sonradan alınan aksesuarlardan da bit bulaşması mümkündür. Kan emdikten sonra gündüz saatlerini pasif geçirdikleri için yoğun ışık altında bitleri çıplak gözle görmek mümkün olmayabilir. Geceleri aktif olan bitler, ilkbaharın gelmesiyle birlikte üremeye koyulur ve yaz sonunda dek, havalar iyice soğuyuncaya kadar üreme faaliyetlerini dur durak bilmeden devam eder. Kuş biti konusunda tamiş ilaçlama olarak yanınızdayız.
 
 
Aynı Kategorideki HaşerelerAynı Kategorideki MakalelerAynı Kategorideki Diğer Bilgi Merkezi Makaleleri