Apartman ilaçlama - Fare ve Haşer İlaçlama


Kategori : İlaçlama

Yazar : Tamiş İlaçlama - Okunma Sayisi : 1613

 Bir çoğumuz apartmanlarda yaşıyoruz. Bazen bir haşere apartmandaki bir evi değil, bütün apartmanı sarıp musallat olabilir. Böyle bir durumda binaların ayrı ayrı ilaçlanması bir işe yaramayacaktır  [ Fare ilaçlama ].  

Apartman ilaçlama neden gereklidir?

Haşeratların bütün apartmanı sardığı durumlarda,  apartmanda yaşayanların hepsi kendi dairelerini ilaçlatsalar bile bu kalıcı bir çözüm olmayacaktır. Apartmanın içinde bir yerlerde saklanmış böcekler veya apartmanın dip ve köşelerine bırakılmış larvalar, ilaçlamalardan bir süre sonra aynı evlere tekrar gireceklerdir. Bu noktada tüm apartmanın ilaçlanması bu durumu kökünden çözmek için oldukça gereklidir [ Böcek ilaçlama ].

Hamam böcekleri, karafatmalar, fareler, güveler ve pireler apartmanlarda en sık görülen haşere türlerindendir. Bu canlılar zaten genelde karanlık ve kuytu köşe yerleri sevdikleri için apartmanın bodrum katı, kömürlük, kazan dairesi ve çatı katı gibi yerlerde yaşayıp yiyecek ve su bulmak için evlere girerler. Bu yüzden sadece dairelerin ilaçlanması kalıcı bir çözüm olmayacağı gibi zaman ve para kaybınada neden olur.

Apartmanda böceklerle mücadele

Bu haşere türleri ve bunlardan başka haşere türleri apartmanları çok severler. Burada temizlik yine en önemli maddelerdendir. Apartmanlarda periyodik olarak tüm apartman çamaşır suyu kullanılarak temizlenmelidir. Ayrıca apartman sakinlerinin kapılarının önlerinde veya apartmanın herhangi biryerinde çöp bırakmamaya özen göstermesi bir hayli önemlidir.

Çöpün haşereleri kendine çektiği akıldan çıkarılmaması gerek bilgilerdendir. En garanti çözüm ise apartmanın periyodik olarak ilaçlatılmasıdır. Lütfen bir böcek ilaçlama firmasıyla anlaşırken bu firmanın işinde uzman bir firma olduğundan emin olunuz. Apartman ilaçlama konusunda tamiş ilaçlamaya güvenebilirsiniz [ İlaçlama Firması ].

Aynı Kategorideki HaşerelerAynı Kategorideki MakalelerAynı Kategorideki Diğer Bilgi Merkezi Makaleleri