Güve


Kategori : Uçan Haşereler

Yazar : Tamiş İlaçlama - Okunma Sayisi : 1387

 Güveler güncel sorunlarımızdan biridir. Az çok herkes güvelerden muzdarip olmuştur diyebiliriz. Evlerimize iş yerlerimize giren güveler çok hızlı üreyebildikleri için , birden her yeri istila edebilir. 

Zararları

Güveler insan sağlığına doğrudan zarar vermezler. Ama mobilyalarınızı, elbiselerinizi ve eşyalarınızı kemirerek büyük maddi zararlar verebilirler. Güveler çok hızlı üreyebilen canlılardır. O sebepten dolayı bir evinizde veya iş yerinizde bir kere güve sorunuyla karşılaşırsanız bir an evvel uzman bir böcek ilaçlama firmasıyla iletişime geçiniz. Bireysel yapacağınız müdahalelerde bu haşerenin kontrolü çok zor olduğu için, maddi ve zamansal kaybınız artacaktır. Güve sorunuzu çözmek için hemen tamiş ilaçlama ile iletişim kurabilirsiniz.

Alınacak önlemler

Eğer güve sorunuyla karşılaşmamak istemiyorsanız alabileceğiniz bazı tedbirler var. Evi en fazla 15 günde bir havalandırmak, evin temizliğine özen göstermek, evin nemini düşük tutmak bu tedbirlerden bazıları. Ayrıca eğer evinizi güvelerin istila ettiğini düşünüyorsanız, bütün giysilerinizi sıcak suda yıkamak ve buharlı ütüyle ütülemek bir çözüm sunabilir. Eğer bütün bunlar işe yaramadıysa ve güveler kontrol altına alınamıyorsa, bizi arayın.

Aynı Kategorideki HaşerelerAynı Kategorideki MakalelerAynı Kategorideki Diğer Bilgi Merkezi Makaleleri