Cami ilaçlama


 Cami İlaçlama

Camiler bireyler için çok ciddi ibadet alanlarıdır. Camileri temiz tutmak ve iç açan mekanlar mutluluk bulunan mekanlar olmalarını sağlamak en önemli vazifemizdir. Bu ibadet alanları yüce yaratıcımız ALLAH’ın evi bulunduğu benzeri bizimde en önemli mekânımız olmalıdır. Camileri temiz tutmalı ve temiz tutulması için çevremizi uyarmalı ve bilinçlendirmeliyiz. Bu konuda her zaman özellikle bizden küçüklere misal olduğumuz benzeri bizden büyükleri de uyarmalıyız. Her dinin ibadet merkezi kendine özel ve her şeyden üstün ise camilerimiz de bizim için öyle olmalı ve bu camilerimizi her çeşitli kir ve çöpten koruduğumuz bunun gibi fasıla ara bakım yapmanın yanı dizi dikkat çekici yıllarda da ilaçlama yaptırmalıyız. Toplu şekilde kullanılan mekânlarda bit, hamam böceği, karasinek, pire, sivrisinek ve kalorifer böceği gibi canlılar yaşarlar. dikkat çekici zamanlarda bu böcek ve haşereler çoğalarak çevreye rahatsızlık ve ziyan vermeye başlarlar. Bunların önüne geçmek için belirgin devre ve dikkat çekici zamanlarda ilaçlama çalışması yapmak ve yaptırmak gerekebilir.
 
Cami ilaçlama çalışmaları uzman insanlar yönünden yapılmalıdır. Camiler toplu şekilde yaşanılan mekânlar olduğundan kullanılacak olan cami ilaçlama en etkili ilaç olması ve dozunun da en müsait miktarda olması gerekmektedir. Bu mekânlar büyüklüğüne göre ve içinde yerleşmiş olan haşerenin cinsine göre ilaçlama yapılmalıdır. Böcek ilaçlama işi işinde profesyonel ve uzman kişilerce yapılırsa en kısa zamanda ve harcayacağımız en az para ile camilerdeki haşerelerden kurtulabiliriz.
 
Cami ilaçlama insan ayrımı yapmayan bu yerlerde hijyeni ve ilaçlamayı sağlamak çok mühimdir. nedeniyse kişilerin oturdukları ibadet ettikleri bu yerlere davetsiz misafirlerde musallat olmaktadırlar. Davetsiz misafirler sağlığını tehlikeye atabilecek sürüngenler, böcekler, kemirgenler ve sineklerdir. Bu haşereler ibadet esnasında insanlara musallat olup sağlıklarını tehlikeye atacak hastalıklar bulaştırabilirler. Haşereler sebebi ile camilere periyodik olarak haşere ilaçlama uygulaması yapılmalıdır. Cami ilaçlama muhakkak profesyonellik gerektiren bir iştir. ilaçlamayı oluşturan şirketin sertifikasını ruhsatını almış sağlık bakanlığından onaylı ilaçlarla yapan ekipler gelmesi gerekmektedir. Böcek ilaçlama ekipleri camilere müsait ilaçlamayı yapıp insanlara sağlıklı ortam oluşturmaktadırlar. Böylece bireyler daha sıhhatli yerlerde ibadet etme imkanına kavuşmaktadırlar.
Tamiş İlaçlama olarak ibadet alanlarımızı haşerelere karşı garantili bir şekilde ilaçlıyor ve toplumsal kullandığımız bu alanlarda bulaşıcı hasstalığa sebep olabilecek etkenleri ortadan kaldırıyoruz.