Evde pirelerden kurtulmak için ipuçları


Kategori : Yürüyen Haşereler

Yazar : Tamiş İlaçlama - Okunma Sayisi : 1406

 Pireler her türlü koşula ayak uydurabilen çok dayanıklı canlılardır.Evi bir kere pire bastımı, onlardan kurtulmak gerçekten zor olabiliyor.  

Pirelerin zararları

Pirelerin zararları, bu parazitler, kan emerek beslenirler. Hem insanların, hem de evcil hayvanların kanını emerek beslendikleri için canlıların hepsine zarar vermektedirler. Bulaşıcı hastalıkların yayılmasında etkin rol oynayan canlılar, pirelerdir. Bulundukları canlı üzerinde, kaşıntı ve kızarıklık yarattıklarından dolayı, canlılar üzerinde huzursuzluğa neden oldukları için yaşam alanlarından en kısa sürede uzaklaştırmak gerekmektedir. Pirelerden kurtulmak için ilaçlama hizmeti alınmalıdır. Bu hizmeti, sadece uzman firmalardan almanız gerekmektedir. Uzman firmalar ve uzman personeller eşliğinde gerçekleştirilen işlemlerle, başarılı sonuçlar sağlamanız ve güvenli alanlarda yaşamanız mümkündür. Bu parazitlerin birçok türü bulunmaktadır. Bulundukları canlının ismi ile anılan pirelerin boyutları da türlerine göre farklılık göstermektedir. Türlerine göre üzerinde bulundukları canlılara zarar veren bu parazitlerin, bütün türleri insanlar açısından tehlike teşkil etmektedir.

Pire hangi hayvanlarda görülebilir

Pire genellikle evcil hayvanlarda, kümes hayvanlarında ve büyükbaş hayvanlarda görülmektedir. Kedi, köpek ve kuş piresi, bu parazitlerin en fazla rastlanan türleri olmakla birlikte, yüzlerce türü bulunan bu parazitlerin çok hızlı yayılma özellikleri ortaktır. Ancak hayvanlardan bulaşan bu haşerelere karşı ek önlem almak şarttır. Hayvanların temizlenmemesi durumunda, pire sorunu yüksek ihtimalle tekrar edecektir. Bununla birlikte, evcil hayvanlar üzerinde kesinlikle böcek ilacı kullanılmamalıdır. Hayvanların temizlenmesi ile ortamın pirelerden arındırılmasının eş zamanlı olarak yapılması, bu haşerelere karşı kesin çözüm sağlayacaktır. Hayvanların üzerinde böcek ilaçlarının direkt olarak kullanılması, hayvanların ölümüne neden olacağı gibi, pire ilaçlama yapılan alandan hayvanların uzaklaştırılması gerektiğine de dikkat edilmelidir.

Pirelerden nasıl kurtulabilirim?

Pireden kurtulmak için böcek ilaçlama yaptırmak şarttır. Bireysel yöntemler ya da doğal yollar ile parazitleri yok etmek mümkün olmadığından bu alanda profesyonel şekilde çalışan ilaçlama firmalarından hizmet almak şarttır. Hızlı üreyen ve her alana yayılabilen bu haşereleri yok edebilmek için kaliteli hizmet sunan firmaların tercih edilmesi ön şarttır. Basit uygulama yöntemleri ve kalitesiz ilaçlar, pireye karşı hiçbir çözüm sağlamayacak, ciddi sağlık sorunlarına neden olacaktır. Pire probleminden kurtulmak için tamiş ilaçlamadan destek alabilirsiniz.

Aynı Kategorideki Son Makaleler