Böcek ilaçlama hakkında merak edilenler


Kategori : İlaçlama

Yazar : Tamiş İlaçlama - Okunma Sayisi : 1117

 Dünyada en fazla nüfusa sahip canlılardır böcekler. Zaman zaman yemek, su ve başka ihtiyaçları için yaşam alanlarımıza girerler. Bu durumlar nüfusları kontrol edilmezse bir anda patlayıp her tarafı istila edebilirler. Bu noktada böcek ilaçlama devreye girer. Böcek ilaçlama konusunda insanların merak ettiği bir çok konu var bunlardan bazılarını sizin için cevaplandırmak istedik.

Böcek ilaçları insanlar ve evcil hayvanlar için zararlı mıdır?

Bir böcek ilaçlama firmasıyla anlaşırkern bu firmanın sağlık bakanlığı ve dünya sağlık örgütü tarafından onaylı ilaçlar olmasına dikkat edin. Bu ilaçlarda kullanılan kimyasallar insan sağlığına zarar vermeyen, sadece öldüreceği böceğin biyolojik yapısına göre yapılan maddelerdir.

Böcek ilaçlama sonrası temizlik yapmalı mıyım?

Böcek ilaçlama sonrası yaklaşık 3 hafta temizlik yapılmaması gerekiyor. Bunun nedeni henüz larvalardan çıkmamış böceklerdir. Temizlik yaparsanız evinizdeki ilaçlamanın etkisi büyük çoğunlukla kaybolur. Bu durumda larvalardan çıkan böcekler hayatta kalır ve istila sorunu tekrar baş gösterir. Masa üstleri ve tezgah gibi bölgeler elinizden geldiği kadar kuru temizlik yapmaya özen göstererek temizlenebilir.

Böcek ilaçlama sonrası koku olur mu?

Böcek ilaçlama işlemine kokusuzdur denemez. Kullanılan ilaçlardan bazıları kokusuz bazıları az kokuludur. Ama sizin koku alma hassasiyetinize göre, bu kokuları alabilirsiniz.

Böcek ilaçlama esnasında evden ayrılmam gerekiyor mu?

Hayır. Evden ayrılmanıza gerek yok. Siz evin içindeyken de ekiplerimiz evinizi ilaçlayabilir. Yalnız ilaçlara ve kimyasallara karşı bir duyarlılığınız varsa bir süre uzak kalmanızı tavsiye ederiz. Onun haricinde eviniz 1 saat kadar kapalı kalmalıdır. Bir saat sonra havalandırıp gönül rahatlığı iel evinizde oturabilirsiniz.

İlaçlama sonrası evimde böcek görecek miyim?

Evet, böcek ilaçlama sonrası evinizde böcek görmeye bir müddet daha devam edeceksiniz. Bunun sebebi ilaçların larvaları etkileyememesi ve ilaçların evin en dip köşelerinde kalmış böceklere ulaşamamasıdır. Ancak yaklaşık 1 ay içinde bu sorununuzkökten çözülmüş olacaktır.

Böcek ilaçlamada uzman olan tamiş ilaçlamayla irtibata geçebilirsiniz.

Aynı Kategorideki Son Makaleler