Halı böceği


Kategori : Yürüyen Haşereler

Yazar : Tamiş İlaçlama - Okunma Sayisi : 1872

 Halı böceği siyah renkli üzeri tüylerle kaplı bir böcek türüdür. Bu böcek genelde evde kullanılmayan veya rulo haline getirilmiş halı, kilim gibi nesnelerin içinde yaşar. İnsanlara maddi zararları vardır [ Haşere ilaçlama ].

Genel özellikleri

Halı böcekleri 14-16 mm boylarında gözle görülmesi zor böceklerdir. Bu böcekler genelde siyah renkte olsalarda kırmızı veya kahverengi renklerinde de görülebilirler. Bu böcekler zararsız olarak bilinsede çok hızlı çoğalıp eve hastalık yayabilirler. Veya özellikle astımlı kişilerin nefes almasını zorlaştırırlar. Bu böceklerin bir başka zararları ise evdeki kıl, tüy, ipek gibi şeyleri kemirdikleri için maddi kayıplara neden olurlar.

Halı böceği ile mücadele

Halı böceği genelde halı, kilim gibi eşyaların üstünde oldukları için periyodik olarak bu tarz eşyalarınızı havalandırmanızı tavsiye ederiz. Bu böcekler çok hızlı çoğalıp kontrolden çıkabilirler. Bu yüzden evde halı böceği gördüğünüzde uzman bir böcek ilaçlama firmasıyla iletişime geçmenizi öneririz. Halı böceği ialçlama konusunda tamiş ialçlamadan destek alabilirsiniz [ Böcek ilaçlama ].

Aynı Kategorideki Son Makaleler